75 jaar Leidse Hout
Van natte weide tot wandelpark
Op voorraad
De Leidse Hout heeft iets vanzelfsprekends: het lijkt alsof het park er altijd geweest. Toch was deze plek zo’n tachtig jaar geleden een onaantrekkelijk, drassig stuk land. En de Leidse binnenstad was in die tijd vol, benauwd, met veel overbevolkte stegen en slechte woningen.
Het initiatief voor de aanleg van een Leids volkspark kwam van het communistisch raadslid Johan Knuttel die de leefomstandigheden van de Leidse arbeiders wilde verbeteren. Zijn voorstel werd echter weggestemd, in 1919 en opnieuw in 1923. Toen in 1925 de industrieel Jo de Koster 11.500 gulden aan de Leidse bevolking schonk om te besteden voor een park, kwam er een proces op gang: er werd een fonds opgericht en ook andere Leidse industriëlen schonken forse bedragen.
Uiteindelijk stelde de gemeente in 1928 grond beschikbaar en ging een groep arbeiders in het kader van de werkverschaffing aan de slag.
Dit boek bevat de geschiedenis van de aanleg van dit stadspark dat is ontworpen door K.C. van Nes.
Paperback, 2006, 87 blz., 105 ill., 41 ill. in kleur
ISBN 978-90-5997-039-7
€10,00