Met het oog op de zee

J.C.A. Goedhart (1893-1975)

Door Aad Knops

Op voorraad

Jan Goedhart was een veelzijdig kunstenaar die uitblonk in vrijwel alle genres; behalve portretten schilderde hij landschappen, stillevens, bloemstukken, interieurstukken, schepen en zeeën. Tal van politici, kunstenaars en leden van de vaderlandse adel behoorden tot zijn clientèle.

Goedhart was echter vooral een hartstochtelijk liefhebber van schepen en de zee. Reeds op jonge leeftijd begon hij met het tekenen en schilderen van havens en schepen. Door zijn kennis van zaken en zijn talent groeide hij uit tot een van de belangrijkste vaderlandse zeeschilders van de twintigste eeuw.

In het boek neemt het maritieme werk van Goedhart dan ook een centrale plaats in. Goedhart schilderde voornamelijk rechtstreeks naar de natuur en hanteerde daarbij een stijl die men het best kan aanduiden als realistisch-impressionistisch.

Hardcover, 2006, 128 blz., 140 ill. in kleur

ISBN 978-90-5997-030-4

Nieuwsbrief

Schrijf u in om meer informatie te ontvangen over Primavera Pers. De nieuwsbrief verschijnt hooguit één keer per maand.